PIERIA-GR ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ 2008 ΤΟ ΠΡΩΤΟ BLOG ΤΗΣ ΠΙΕΡΙΑΣ

Το PIERIA GR σας καλώς ορίζει στη γειτονιά των θεών του Ολύμπου.

ΤΟ E-MAIL ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ PIERIA2011@YAHOO.GR ΚΙ ΕΡΧΕΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ

ΒΛΕΠΩ ΔΙΟΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

"ΣΤΑ 11 ΒΗΜΑΤΑ" ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 22.00 ΜΕ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΕΡΑΗΛΙΔΗ ΣΤΗ ΔΙΟΝ TΗΛΕΟΡΑΣΗ

Η ομάδα του PIERIA GR σας καλώς ορίζει στη γειτονιά των θεών του Ολύμπου.

Ο "ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 106,7" ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΤΗΣ ΠΙΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΑ ΔΙΑΠΛΑΝΗΤΙΚΑ WWW.ATHLITIKOS.GR

Η ομάδα του PIERIA GR σας καλώς ορίζει στη γειτονιά των θεών του Ολύμπου.

Όχι ρε. ΟΙ θάλασσες δεν είναι δικές μας. Είναι των ψαριών....
(Κείμενο του Δημητρίου Π. Κεραηλίδη)

Έχει δελφίνια στις παραλίες του Θερμαϊκού..... Κι αυτό κάποτε εγώ ο άσχετος το έλεγα γούρι... Γαμώτο μου..... Και μετά μου είπε ειδικός, πως αυτό είναι δυστυχία, δυστυχώς! Δυστυχώς για τα δύσμοιρα τα ζωάκια... Που τον χώρο τους και τη ζωή τους στις ανοιχτές θάλασσες την έκλεψαν οι μεγαλοβαρκάριδες, οι ψαράδες, τώρα μην έχοντας φαγητό να φάνε, ήρθαν στον κόλπο μας... Σε νερά που δεν τα πλησίαζαν ποτέ. Κι εδώ, μη νομίζετε πως περνούν καλά. Κάποιοι ασυνείδητοι τα σκοτώνουν, ή τα παιδεύουν. Γιατί λέει, τους σκίζουν τα δίχτυα. Λες και οι θάλασσες είναι του ανθρώπου. Γαμώ την ατυχία μου.... Όχι ρε. ΟΙ θάλασσες δεν είναι δικές μας. Είναι των ψαριών.... Εμείς όμως, οι άπληστοι άνθρωποι, τα θέλουμε όλα δικά μας. Και τη γη και τον ουρανό και τη θάλασσα. Και τα κάναμε μαντάρα όλα... Φτου μας και ξαναφτού μας.... Αφήστε ρε κοπρίτες τα δελφίνια να ζήσουν... Έλεος....

Σάββατο, 27 Φεβρουαρίου 2010

AB Kıbrısta Türk askeri istemiyor

  Bu haber 19 Subat 2010, Cuma 02:36:01 eklenmiştir. 11 kez okunmuştur.
Avrupa Parlamentosu'nun ardından, AB'den de Türk askerini Kıbrıs'tan çekin diyen bir rapor geliyor. Ancak bu kez, çekilme için yıl sonuna kadar süre tanınıyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avrupa Parlamentosu'nun ardından Avrupa Birliği'nden de Türkiye'yi rahatsız edecek bir rapor geliyor.

AB'nin Bölgeler Komitesi tarafından hazırlanan "Avrupa Birliği ve Genişleme Politikaları" adlı taslak raporda, Türkiye'ye Kıbrıs'tan askerlerini çekmesi için yıl sonuna kadar süre tanınıyor.

Raporda Türkiye'ye yönelik birçok eleştiri ve talep de yer alıyor.

AB'nin Yerel Yönetimler Komitesi'nde Yunanistan'ı temsil eden Hıristiyan Demokrat Yorgo Papastergiou tarafından kaleme alınan taslak rapor, geçen ay Avrupa Parlamentosu'nda oylanan rapordan daha sert ifadeler içeriyor.

Taslak raporda yine "Türkiye'nin askerlerini Kıbrıs'tan çekmesi", ve Maraş'ın Rumlara verilmesi talep ediliyor. Ancak bu kez, Türk askerinin adadan ayrılması için yıl sonuna kadar süre tanınıyor. PIERIA-GR ΚΑΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΝΟΜΑΡΧΗ ΓΙΩΡΓΟ ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ... ΤΙ ΟΜΩΣ;;; ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΜΕ...

http://www.2023istanbul.com/haber/1292/ab-kibrista-turk-askeri-istemiyor.html