Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2012

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ LIVE

Η ομάδα του Αθλητικού 106,7 σας ενημερώνει ζωντανά μέσα από το γήπεδο της Τούμπας για όλες τις εξελίξεις του αγώνα ΠΑΟΚ - ΑΕΚ.

Οι ομάδες κάνουν την απαραίτητη προθέρμανση

19:23: Η θερμοκρασία είναι ιδανική για ποδόσφαιρο, 22 βαθμούς αυτή τη στιγμή και 60% υγρασία

19:25: Ο κόσμος του ΠΑΟΚ δίνει παλμό και ζεσταίνει το γήπεδο.

19:29: Οι ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο από τα αποδυτήρια και η ατμόσφαιρα είναι όπως πάντα γιορτινή.

19:30: Ο αγώνας ξεκίνησε.

19:35 Όχι πάνω από 20.000 κόσμος στην Τούμπα.

19:40: Τίποτα αξιόλογο στα πρώτα δέκα λεπτά παιχνιδιού. Ο ΠΑΟΚ δείχνει πιο κινητικός και έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς όμως να γίνεται απειλητικός για την ομάδα της ΑΕΚ.

19:47 Φτάσαμε στο 15' του αγώνα και ο ΠΑΟΚ δεν έχει καταφέριε να απειλήσει ακόμη την ΑΕΚ. Η ΑΕΚ Από την πλευρά της προσέχει τα νώτα της και περιμένει τον ΠΑΟΚ.

19:50 Ίδια εικόνα, ο ΠΑΟΚ την μπάλα, η ΑΕΚ την άμυνα

19:52 Στο 22' του αγώνα μια καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Κάθετη πάσα από τον Φωτάκη στον ΕΤΤΟ και στο γύρισμα του δεύτερου δεν κατάφερα να την βρει ο Αθανασιάδης για να ανοίξει το σκορ.

19:55 Ο ρυθμός του αγώνα πέφτει, ενώ της κερκίδας ανεβαίνει. Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ προσπαθούν να ωθήσουν την ομάδα τους να γίνει πιο επιθετική.

19:59 Η ΑΕΚ έχει καταφέρει να κλείσει τους χώρους και ο ΠΑΟΚ δείχνει να δυσκολεύεται να βρει διαδρόμους και επιλογές.

20:03 Στο 33' ένα κόρνερ για την ΑΕΚ χωρίς κάτι αξιόλογο. Στο γύρισμα όμως της μπάλας Λάγος έκανε μια καλή σέντρα σουτ.

20:06 Ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης ξεκίνησε το ζέσταμα, μόλις στο 36' του αγώνα.

20:07 Πολύ κακός αγώνας μέχρι στιγμής. Λείπει η ποιότητα.

20:08 Η πρώτη καλή οργανωμένη επίθεση για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του ΕΤΤΟ από τα δεξία, ο Αθανασιάδης δεν βρήκε από το ύψος του πέναλτι όπως θα έπρεπε την μπάλα και αυτή κατέληξε αουτ.

Εντελώς άναρχη η διάταξη των παιχτών μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

20:15 Δύο τα 2 λεπτά των καθυστερήσεων. Το απόλυτο τίποτα μέχρι στιγμής

20:17 Τέλος ημιχρόνου.

Παρακολουθήσαμε ένα πάρα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο. Ο Λίνεν κατάφερε να πετύχει τους δύο στόχους που έθεσε. Να καταστρέψει το αγωνιστικό πλάνο και την ανάπτυξη του ΠΑΟΚ και να διατηρήσει το μηδέν στην άμυνα στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ δείχνει να μην έχει την ψυχραιμία να βρει λύσεις στο εκνευριστικό παιχνίδι της ΑΕΚ. Για το καλό όλων μας, ευχόμαστε να δούμε λίγο καλύτερο ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο.
Σχόλιο του ραδιοφωνικού παραγωγού του ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ 106,7 Βασίλη Αγιαννίτη

20:29 Στα πηγαδάκια των οπαδών του ΠΑΟΚ στις κερκίδες, επικρατεί προβληματισμός και εκνευρισμός για το πως αγωνίζεται ο ΠΑΟΚ.

20:30 Πρώτη αλλαγή του ΠΑΟΚ. Ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης παίρνει την θέση του Ρομπέρ. Ο ΠΑΟΚ θα παραταχθεί με ρόμβο στο γήπεδο.

20:32 Οι παίχτες των δύο ομάδων μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

20:34 Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε.

20:35 Πέλκας, Κίτσιου και Σταφυλλίδης είναι οι παίχτες που πήραν θέση στον χώρο της προθέρμανσης για τον ΠΑΟΚ.

20:41 ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ στο 51'. Εξαιρετική κεφαλιά του Στέφανου Αθανασιάδη έπειτα από σέντρα του ΕΤΤΟ από δεξιά. Με την κεφαλιά ακριβείας ο ΠΑΟΚ ξεκλειδώνει την άμυνα της ΑΕΚ και ανοίγει το σκορ.

20:43 Κίτρινη κάρτα για τον Κοντοέ.

20:45 Στο 56' του αγώνα ένα άστοχο σουτ για την ΑΕΚ από τον Φούντα.

20:48 O ΠΑΟΚ έχει αποκτήσει τον έλεγχο του αγώνα.

20:49 Άστοχο σουτ του Κατίδη για την ΑΕΚ

20:50 Θεαματική φάση για τον ΠΑΟΚ στο 60'. Μετά από καλή σέντρα από τον ΕΤΤΟ και πάλι, ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης πιάνει ένα καλό άλλα άστοχο ανάποδο ψαλίδι.

20:51 Ένα καλό αλλά άστοχο σουτ από τον ΕΤΤΟ, ο όποιος ανέβασε θεαματικά την απόδοση του στον αγώνα.

20:55 Κίτρινη κάρτα στον Λόρενς στο 65'. Σκληρό μαρκάρισμα στον Κοντοέ.

20:56 Αλλαγές για την ΑΕΚ. Στην θέση του Φούντα, ο Φουρτάδο στην θέση του. Στην θέση του Κατίδη, ο Παυλής.

20:56 Αλλαγές και για τον ΠΑΟΚ. Στην θέση του Λίνο, ο Σταφυλίδης.

20:58 Δεύτερη κίτρινη στον Λόρενς. Ο Διαιτητής του αγώνα αποβάλει τον Ιρλανδό για θέατρο έπειτα από πέσιμο του πρώτου μέσα στην μεγάλη περιοχή. Επικρατεί απίστευτος εκνευρισμός στην Τούμπα.

21:00 Αλλάζουν τα δεδομένα στο τελευταίο 20λεπτο. Η ΑΕΚ θα προσπαθήσει να βγει μπροστά και να καταφέρει να επιστρέψει στον αγώνα. Ο ΠΑΟΚ θα κλείσει τους χώρους και θα κρατήσει το σκορ που έχει υπέρ του.

21:03 Όλο το γήπεδο όρθιο. Είναι εκνευρισμένοι οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ με τον διαιτητή.

21:04 Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε. Αυτό είναι υπέρ του ΠΑΟΚ.

21:06 Κίτρινη κάρτα στον Παναγιώτη Λαγό για θέατρο.

21:09 Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Σταφυλίδης βγάζει μια άριστη σέντρα προς την εστία της ΑΕΚ αλλά ο Σαλπιγγίδης δεν καταφέρνει να πάρει την κεφαλιά μέσα στην μικρή περιοχή. Βρήκε την μπάλα με τον ώμο κι αυτή κατέληξε άουτ.

21:10 Ο Σταφυλίδης δείχνει πολύ ωριμότητα στο παιχνίδι του.

21:10 Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στην θέση του Φέτση, ο Κουρέλας. Είμαστε στο 81'.

21:13 H AEK πιέζει χωρίς αποτέλεσμα. Ο ΠΑΟΚ δείχνει την απαραίτητη ψυχραιμία να διαχειριστεί τον αγώνα.

21:14 Αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, ο Αθανασιάδης προσπαθεί να βγάλει σε θέση για γκολ τον Πέλκα αλλά έπειτα από κακή συννενόηση του Αραπάτζη με τους αμυντικούς του, ο ΠΑΟΚ κέρδισε ένα έμμεσο φάουλ

21:15 Κίτρινη κάρτα για τον Γιάγκο.

21:16 Ο Σαλπιγγίδης εκτέλεσε το έμμεσο φάουλ κι έστειλε την μπάλα άουτ.

21:18 Κίτρινη ο Χακόμπο για καθυστερήσεις.

21:20 Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κίτσιου στην θέση του Αθανασιάδη.

21:23 Απίστευτο σουτ του Σταφυλλίδη, εξουδετερώνει ο Αραπατζής.

21:24 Τέλος του αγώνα.

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε ένα γρήγορο γκολ στην έναρξη σχεδόν του δευτέρου ημιχρόνου και αυτό ήταν το κλειδί του αγώνα για να φτάσει στην νίκη. Με τον ενθουσιασμό του προσπάθησε να πετύχει κι ένα δεύτερο αλλά δε του βγήκε. Η κόκκινη στον Λόρενς ήταν άτυχη στιγμή και ενάντια στην ροή του αγώνα. Η ΑΕΚ δεν κατάφερα να εκμεταλλευτεί την κατάσταση που δημιουργήθηκε υπέρ της και ο αγώνας έληξε νικηφόρος για τον ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ ήταν ψύχραιμος και η ΑΕΚ ποδοσφαιρικά ανώριμη για ένα τέτοιο αγώνα μέσα στην Τούμπα. Το πάλεψε όμως, έστω και με ανορθόδοξο τρόπο. Τουλάχιστον δεν μας πόνεσαν τα μάτια στο δεύρο ημίχρονο.