Τετάρτη 21 Νοεμβρίου 2012

ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ (Κ17) - ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ 0-2

Ένα πολύ ενδιαφέρον ματς έγινε στο γήπεδο της Νέας Ζωής ανάμεσα στους δυο πρωτοπόρους ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ (Κ17) και τον ΔΙΑ ΔΙΟΥ, Τελικά οι φιλοξενούμενοι ''έκλεψαν'' την νίκη από τους γηπεδούχους που σαφώς δικαιούντο κάτι περισσότερο από αυτό το ματς.

Φάσεις και γκολ:

Στο 20' το ΔΙΟΝ ανοίγει το σκορ με κεφαλιά, στην μοναδική του ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο!
Από κει και πέρα το ματς ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους ΠΟΝΤΙΟΥΣ.

Στο 25' τε-τα-τετ του ΜΑΓΟΥΔΗ άουτ!
Στο 31'πλασέ του ΜΑΓΟΥΔΗ από μέσα από την μικρή περιοχή η μπάλα άουτ.
Στο 35'σουτ του ΜΑΓΟΥΔΗ εντός περιοχής η μπάλα ελάχιστα άουτ.
Στο 42' σουτ του ΒΡΟΧΑΡΙΔΗ εκτός περιοχής η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ΠΟΝΤΙΟΙ πίεσαν πολύ ψηλά τον αντίπαλο και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες που δεν καρποφόρησαν. Ενώ από την άλλη τοΔΙΟΝ είχε πολύ καινό χώρο για αντεπιθέσεις.
Στο 60' σουτ φάουλ του ΛΑΜΠΡΟΥ διώχνει σωτήρια ο τερματοφύλακας τουΔΙΟΝ σε κόρνερ.
Στο 70' ο τερματοφύλακα της ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΒΑΤΣΙΟΥΛΑΣ κάνει σωτήρια επέμβαση σε τε-τα-τετ των φιλοξενουμένων.
Τέλος στο 75' μετά από φάουλ του ΔΙΑ ΔΙΟΥ η μπάλα διεκδικήθηκε στον αέρα και κατέληξε στον επιθετικό των φιλοξενουμένων οπού με σουτ έγραψε το τελικό 0-2.

Aναρτήθηκε από: ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΟΛΟΝ ΛΑΓΙΟΝ