Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2012

Βατανιακός – Τηλυκράτης: Ολική ανατροπή στο 93΄!

Βατανιακός – Τηλυκράτης: Ολική ανατροπή στο 93΄! | onsports.gr

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε ο Βατανιακός, επικρατώντας 2-1 του Τηλυκράτη στo τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, για την 7η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Football League 2.
Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 9΄, «παγώνοντας» το «Δημοτικό Στάδιο Βατανιακού», ωστόσο το δεύτερο ημίχρονο ανήκε αποκλειστικά στους ποδοσφαιριστές του Καμπερίδη.

Οι τελευταίοι, με αντεπίθεση διαρκείας, όχι μόνο έφεραν το ματς στα ίσια με τον Ποτουρίδη στο 75΄, αλλά ο Τζιώρας έφερε με τη… σειρά του τούμπα το ματς στην τελευταία φάση του αγώνα, χαρίζοντας ένα πολύτιμο τρίποντο στους γηπεδούχους.
Με αυτή τη νίκη ο Βατανιακός «σκαρφάλωσε» στους 8 βαθμούς, δύο πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, αφήνοντας τον Τηλυκράτη στους 5.

Aναρτήθηκε από: ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΟΛΟΝ ΛΑΓΙΟΝ