Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου 2012

Πέντε βαθμούς πίσω άφησαν οι Πόντιοι τον συν διεκδικητή για την άνοδο στην Β' Ερασιτεχνική κατηγορία, Καλλιθεακό!

Φωτό : Το δεύτερο γκολ των Ποντίων απο τον Στέφανο Μαγούδη!

Οι παίκτες του Παναγιώτη Αμανατίδη ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα έχοντας πάρει το κέντρο, πίεζαν συνεχώς τους αντιπάλους και κινδύνεψαν ελάχιστες φορές στις αντεπιθέσεις που πραγματοποιούσαν οι ταχύτατοι επιθετικοί της Καλλιθέας οι οποίοι ανακόπτονταν από τις σωστές τοποθετήσεις των αμυντικών των Ποντίων! Έτσι στο 30' ο Παμπουκίδης βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας της Καλλιθέας και με πλασέ έγραψε το 1-0 για τους Πόντιους σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο! Στην επανάληψη οι παίκτες της Καλλιθέας πίεσαν για ένα δεκάλεπτο τους Πόντιους χωρίς να καταφέρουν κάτι σημαντικό!
Στην εξέλιξη του παιχνιδιού οι Πόντιοι πήραν και πάλι τα ''ηνία'' του αγώνα και σε μια οργανωμένη επίθεση τους , ο Φορτομάρης στο 65' πέρασε κάθετη ωραία πάσα στον Μαγούδη ο οποίος αποφεύγοντας ωραία με προσποιήσεις δύο αντιπάλους πλάσαρε υποδειγματικά τον τερματοφύλακα της Καλλιθέας γράφοντας και το τελικό σκορ του αγώνα με 2-0!

Aναρτήθηκε από: ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΟΛΟΝ ΛΑΓΙΟΝ