Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2012

Δόξα Κρανούλας-Πιερικός (ΝΙΚΗ ΠΙΕΡΙΚΟΥ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΝΤΙ - ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ 1-3)

pierikosnews.blogspot.gr

TO PIERIKOSNEWS ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ LIVE ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΑΝΟΥΛΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ! ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΕ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗΣ ΤΥΠΟΥ!ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΆ ΑΠΟ ΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ 106.7 ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΙΕΡΙΚΟΣNEWS ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΙΔΗ 7 ΜΕ 8 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

Φάσεις και Γκόλ Ζωντανά απο την Κρανούλα και το ΠIERIKOSΝΕWS

1:55 **Μπήκαν η ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα
2:15**Το Δώρο για τα γενέθλια του Καραγκούνη θα είναι μια θέση στην βασική σημερινή ενδεκάδα καθώς ο Νίκος Γκουλής λίγο πριν τον αγώνα ανέτρεψε τα πράγματα για τους πρώτους 11
                                            *ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ*
4'Κατοχή για την ομάδα του Πιερικού στο κέντρο δείχνοντας τα πρώτα της πατήματα,προς το παρόν καμιά φάση στον αγώνα.
20'Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα 20 λεπτά εκτός από 2 άστοχα σουτ ένα για κάθε ομάδα.** Ισορροπημένο παιχνίδι.
**ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΟΥ που θα ξεχαστεί γρήγορα καθώς δεν έχει γίνει καμιά καλή φάση από καμιά μεριά.Παιχνίδι κέντρου και κατοχής
**ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ!
55 'Αλλαγή για τον Πιερικό στην θέση του Νίκου περνάει ο Σεχολάρι
58'Δεύτερη αλλαγή για τον Πιερικό στην θέση του Ίτσιου περνάει ο Ντάνι
**Κυριολεκτικά παιχνίδι κέντρου καθώς η μπάλα δεν περνάει σε καμιά από τις δυο εστίες.
***93'Μεγάλη ευκαιρία για τον Πιερικό στο τέλος της κανονικής διαρκείας με ένα σουτ του Δεσποτόφσκι να γλύφει το αριστερό δοκάρι του Σιαράβα.
**Και ο αγώνας πάει στην παράταση με την κρανουλα να κραταει το σκορ στο μηδέν  όσο αντέχει
**Να σημειώσουμε oτι την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα την σημείωσε  Πιερικός καθώς του ακυρώθηκε πεντακάθαρο γκολ με εκτελεστή τον Δήμου όμως ποτέ δεν μέτρησε.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΓΩΝΑ.
98' Το 0-0 Συνεχίζετε στην παράταση χωρίς κάτι αξιόλογο.
105' Σούτ του Ντάνι η μπάλα άουτ!
Έναρξη δεύτερου μέρους της παράτασης.
106'Τρίτη αλλαγή για τον Πιερικό στην θέση του Καραγκούνη ο Κόιτς
113'Στην μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα μια σέντρα του Γιαζιτζόγλου από τα αριστερά στην περιοχή μόνος του ο Ντάνι που ανατρέπεται ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ από τον αμυντικό της Κρανούλας ο Διαιτητής κρύβει τα μάτια του και συνεχίζει το παιχνίδι,Τρομερά λάθη σήμερα από την Διαιτησία.
120'Μέσα στην περιοχή ο Κόιτς πασάρει στον Ντάνι που κάνει το σουτ και ο Τερματοφύλακας της Κρανούλας διώχνει με υπερένταση την μπάλα άουτ!