Τρίτη 15 Ιανουαρίου 2013

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΣΚΥΔΡΑΪΚΟΣ: 80 - 58

Εύκολη νίκη για τον Βατανιακό το Σάββατο βράδυ με αντίπαλο την ομάδα της Σκύδρας. Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Κατερινιώτες είχαν το προβάδισμα στο σκορ και δεν απειλήθηκαν καθόλου. Ωστόσο, δεν κατάφεραν να χτίσουν μια διαφορά ασφαλείας κλείνοντας το ημίχρονο με 40-32.

Στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι ξέμειναν από δυνάμεις και έτσι η διαφορά μεγάλωσε. Αξίζει να σημειωθεί η πολύ καλή παρουσία των εφήβων Κάλφα και Ζήση, οι οποίοι αξιοποιούν τις ευκαιρίες που τους δίνονται και γεμίζουν από εμπειρίες μέσα από το απαιτητικότερο πρωτάθλημα ανδρών.
Δεκάλεπτα: 20-16, 40-32, 62-43, 80-58
ΑΕΚ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ -ΣΑΡΙΣΑ(Φώτας): Ζήσης 5, Κάλφας 8, Βαρβούτης 3, Μπαλαρμάς 25, Πόσιος 8(1), Φελεκίδης 10(2), Ευαγγελόπουλος 2, Τσαιτουρίδης 11(3), Θεοδωρης, Τζήμας 2, Μεσολογγίτης 6, Ακερμανίδης.