Αλεξάνδρεια-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-2 | onsports.gr

Νικηφόρα πέρασε από την Αλεξάνδρεια ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, επικρατώντας 2-0 της τοπικής ομάδας.Στο πρώτο ημίχρονο η Αλεξάνδρεια μπήκε καλύτερα και είχε δοκάρι στο 18’ σε εκτέλεση φάουλ του Τεπετού.
Στη συνέχεια ο Αχιλλέας ισορρόπησε και στο 42’ ο Κλιάνης σε τετ α τετ με τον Κύρου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Καλό σουτ του Κίτσα στο αμέσως επόμενο λεπτό πέρασε άουτ.Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και στο 75’ ο Κωτσιαρίδης έγινε κάτοχος της μπάλας μετά από κόντρες και με πλασέ έκανε το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (Τόλης Τερζής): Κύρου, Πιπιλιάρης, Μυλωνάς, Παπαδόπουλος, Κεστελίδης, Ζωγράφος, Καμπερίδης (46’ Παπαδημητρίου), Αβραμίδης (54’ Βλάχος), Κίτσας, Τεπέτος, Παπαδόπουλος Α.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ (Δημήτρης Παπούλας): Καρασκορδάς, Μπαγγέας, Μπέης, Γελαδάρης (18’ Τζιαμας), Μπαγλαρίδης, Παυλίδης, Θαμνόπουλος, Ευαγγελόπουλος (61’ Κωτσιαρίδης), Κλιανής, Μπεκιάρης, Νάκας (65’ Αγγελάκης )